آیکون واتساپ
تسمه صنعتی رول پارس
تسمه صنایع دریایی

تسمه صنایع دریایی

صنایع دریایی شامل صنایع مربوط به کشتی رانی و بندری می شود و از این نظر بسیاری از ماشین آلات صنعتی را پوشش می دهد. تسمه صنعتی مورد استفاده بر روی موتور و قسمت های مختلف انواع قایق، کشتی، لنچ و ماشین آلات بندری و ساحلی مانند انواع جرثقیل های ابز جثه که برای بارگیری کشتی ها مورد استفاده قرار می گیرند در دسته تسمه های صنعتی دریایی محسوب می شوند.

اغلب تسمه های دریایی یا از سبک تسمه های انتقال نیرو اتصالی ماشین آلات دریایی شامل کشتی ها هستند و یا تسمه های تایمینگ که بر روی موتور این ماشین آلات اتصال پیدا می کنند. به ندرت از تسمه های نوار نقاله نیز برای تخلیه بار کشتی و لنچ استفاده می شود که این دسته از تسمه های صنعتی نیز با شرایطی خاص که قابلیت استفاده در شرایط مرطوب ساحلی را داشته باشند می تواند در زیر مجموعه تسمه های صنایع دریایی دسته بندی شود.

تسمه پروانه مصرفی در صنایع دریایی

تسمه های پروانه در اتصال موتور هر نوع ماشینی به چشم می خورنده. بر خلاف پروانه های موتور های احتراق که برای خنک کردن موتور با هوا کار می کنند پروانه های دریایی از جمله پروانه های قایق موتور نقش پیش ران را در اتصال ایفا می کنند. از این رو گشتاور مورد نیاز برای به حرکت در آوردن این پروانه ها با توجه به نیروی مقاومت بسیار بالاتر آب نسبت به هوا بسیار بالاتر است. در اغلب اتصالات پروانه های موتور های دریایی به جای تسمه پروانه از زنجیر استفاده می شود و گاهی این اتثال حتی با درگیری کردن چند چرخدنده صورت می پذیرد که قابلیت انتقال میزان بالاتری از گشتاور را فراهم کند. با این وجود در بخش های مختلفی از موتور های کشتی ها بالاخص پروانه های خنک کننده موتور ها از تسمه پروانه استفاده می شود. سایز های تسمه های پروانه مورد استفاده در اتصالات موتور های دریایی اغلب بالاتر از موتور های دیزل ساده می باشد چرا که حتی بسیاری از موتور های دیزلی اتصالی کشتی که اغلب با برند های کاترپیلار CAT می باشند سایز های بزرگتری داشته نیاز به تسمه هایی در عرض و ابعاد بزرگ تر هستند.

تسمه تایمینگ کشتی و لنچ

کشتی ها و لنچ ها اغلب از موتور های دیزلی بعنوان موتور پیش ران استفاده می کنند. از این رو در اتصالات این موتور ها از تسمه های تایمینگ برای کنترل زمان بندی دریچه های دود و هوا استفاده می شود. استفاده از تسمه های تایمینگ از جنس پلی یورتان در کد های مشخص بر روی موتور های دیزلی با برند پرکینز، کومنز و کاترپیلار بسته به استاندارد متریک و یا استاندارد آمریکایی که دارند صورت می پذیرد. برند های معتبر تولید کننده تسمه های تایمینگ و تسمه تایمینگ متری مانند اپتی بلت Optibelt آلمان یکی از پیش تازان تولید تسمه های تایمینگ اتصالی کشتی، لنچ و سازه های دریایی است. فیلتر دریایی کاترپیلار

تسمه نوار نقاله تسمه صنایع دریایی

تسمه انتقال نیرو تسمه صنایع دریایی

تسمه تایمینگ تسمه صنایع دریایی

TEL : tel:09123691065
09126482568
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollpars Group