آیکون واتساپ
تسمه صنعتی رول پارس
تسمه ماشین آلات راهسازی

تسمه ماشین آلات راهسازی

ماشین آلات راهسازی و معدنی در دسته ماشین های سنگین صنعتی می باشد. انواع مختلفی از ماشین های راهسازی شامل انواع لودر، بیل مکانیکی، گریدر، بیل بکهو، دامپتراک و بوادوزر می باشند که علاوه بر راهسازی در معادن و در صنایع ساختمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه های اتصالی بر روی ماشین آلات راهسازی در دسته تسمه های انتقال نیرو قابل دسته بندی هستند.

در واقع از دو نوع اصلی تسمه انتقال نیرو در اتصالات موتور دیزلی ماشین های راهسازی استفاده می شود که شامل تسمه تایمینگ و تسمه وی بلت می باشد. تسمه تایمینگ به منظور تنظیم زمان بندی باز و بسته شدن سوپاپ های دود و هوا و تسمه وی بلت در چند نقطه مختلف از موتور ماشین های راهسازی و در اتصالات فولی ها بکار گرفته می شود.

تسمه های موتور های دیزلی راهسازی

موتور های اتصالی بر روی ماشین آلات راهسازی و معدنی از نوع دیزلی با سوخت گازوئیل هستند. انواع موتور های دیزلی دویتس، کامینز، پرکینز و کاترپیلار بر روی ماشین های راهسازی اتصال پیدا کرده اند که هر یک از برند های متفاوتی از تسمه صنعتی بعنوان قطعه OE استفاده می کنند. با توجه به شرایط کاری ماشین آلات راهسازی که اغلب در شرایط سخت محیطی با گرد و غبار و آلاینده های ممتعدد کار می کنند و همچنین تنش های حرارتی بالایی که از طرف موتور های قدرتمند دیزلی این ماشین آلات در مجاورت تسمه به این قطعه صنعتی وارد می شود تسمه های اتصالی ماشین های راهسازی و معدنی اغلب از برند های معتبر تولید کننده مانند تسمه باندو ژاپن و یا اپتی بلت آلمان انتخاب می شوند.

این امر در مورد تسمه های وی بلت اتصالی در موتور دارای اهمیت بیشتری است. ماشین های راهسازی دارای اجزا و تشکیلات بسیار متعددی هستند و از این رو تسمه های اتصالی در انتقال نیرو اغلب بر روی سه و حتی تعداد بیشتری فولی که هر یک گشتاور بالایی را بر پیکر تسمه انتقال نیرو وارد می کنند استفاده می کنند. از همین رو است که در اغلب موارد هر دو سمت تسمه با فولی ها درگیر شده و بر روی بسیاری از ماشین آلات راهسازی از تسمه های دو طرفه استفاده می شود.

تسمه های متریک اتصالی ماشین های راهسازی

کمیت های بکار گرفته شده در علم فیزینک در دو دستگاه اصلی متریک SI و دستگاه انگلیسی آمریکایی دسته بندی می شوند. در واقع دستگاه بین المللی SI از استاندارد متر-کیلوگرم و دستگاه آمریکایی از استاندارد فوت-پوند استفاده می کند. همین استاندارد ها در اسکیل و ابعاد گذاری و مشخص کردن قابلیت های مکانیکی تسمه های صنعتی نیز بکار گرفته می شود و برخی از تسمه ها با استاندارد متریک و برخی با استاندارد اینچی دسته بندی می شوند. ماشین آلات راهسازی تولیدی آسیا و اروپا به جز انگلستان اغلب از استاندارد متریک استفاده می کنند. از این رو تسمه های صنعتی اتصالی ماشین های راهسازی کوماتسو ژاپن KOMATSU، هیوندا کره HYUNDAI و ولوو سوئد VOLVO اغلب از ابعاد و استاندارد های متریک استفاده می کنند. در بین برند های معتبر تولید کننده ماشین های راهسازی برند کاترپیلار CAT آمریکا و موتور های پرکینز انگلستان که امروزه توسط کارخانه کاترپیلار خریداری شده است از تسمه صنعتی با ابعاد و استاندارد های اینچی استفاده می کنند. خرید فیلتر صنعتی ماشین های راهسازی

تسمه نوار نقاله تسمه ماشین آلات راهسازی

تسمه انتقال نیرو تسمه ماشین آلات راهسازی

تسمه تایمینگ تسمه ماشین آلات راهسازی

TEL : tel:09123691065
09126482568
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollpars Group