آیکون واتساپ
تسمه صنعتی رول پارس
  

تسمه نقاله پارچه ای صنایع غذایی

  
تسمه نقاله پارچه ای صنایع غذایی
   شماره فنی : ‎    
   نوع : PP      
موجود

در برخی از کاربری های صنایع غذایی بر روی نقاله ها از تسمه های الیاف پارچه ای استفاده می شود که اغلب نیز از الیاف کتانی تولید می شوند. این سری از تسمه های نوار نقاله دارای مزایا و معایبی هستند اما در کل با کاربری محدودتر مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه های پارچه ای نوار نقاله بصورذت رولی تولید می شوند و مانند پارچه در متراژ مشخص برش خورده و از طریف دوخت متصل شده و یک حلقه بسته را شکل می دهند.

نمونه ای از کاربری تسمه نوار نقاله پارچه ای در صنایع غذایی در صنایع شیرینی پزی و تولید بیسکوئیت می باشد. خمیر مورد استفاده به همراه شکر و افزودنی ها شکل نهایی خود را گرفته و برای انتقال بر روی تسمه نقاله مواد غذایی به شکل پارچه ای قرار می گیرد. تخلخل پارچه از یک سمت سبب عبور جریان هوا در دو سمت محصول تر شده و علاوه بر این پرز های ریز پارچه ای از قرار گیری کامل و سطح به سطح محصول بر روی تسمه نوار نقاله مواد غذایی جلوگیری می کند که عبور بهتر جریان را به دنبال دارد.

تسمه نقاله مواد غذایی از نوع پارچه ای ارزان قیمت تر از نمونه های پلیمری می باشد که از مزایای اصلی آن محسوب می شود اما در عوض در برابر سایش آسیب پذیر بوده و قابلیت انتقال مواد زبر و یا سنگین را ندارد. آسیب های سطحی وارد بر این نوع تسمه نوار نقاله اغلب به سسرعت رشد می کنند و از این رو طول عمر مفید کاری تسمه های پارچه ای محدود می باشد.

TEL : tel:09123691065
09126482568
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollpars Group