آیکون واتساپ
TEL: 09124633354
تسمه صنعتی رول پارس
  

تسمه پروانه باندو BANDO

  
تسمه پروانه باندو BANDO
   شماره فنی : ‎    
   نوع : PU      
موجود

برند باندو پیشگام در تولید تسمه پروانه در سطح جهانی هم برای خود ماشین آلات صنعتی بصورت OEM و هم بصورت خدمات پس از فروش می باشد. تسمه پروانه باندو در سری های مختلف Power Ace و Power King و به رنگ های مشکی، زرد و قرمز تولید می شود. از تسمه پروانه باندو ژاپن به شکل تسمه های V-belt که محبوب ترین تسمه های انتقال نیرو نیز محسوب می شوند بصورت بدون شیار، شیار عمودی، شیار دندانه ای و حتی بصورت ترکیبی استفاده می شود.

تسمه پروانه باندو از نوع الکترواستاتیک تولید شده است و در تولید آن از بخش های مختلفی برای افزایش قابلیت های تسمه استفاده شده. بخش های داخلی این تسمه ها از جنس پلی یورتان می باشد که بر روی سطح بیرونی از الیاف پلی استر به منظور افزایش مقاومت های شیمیایی و همچنین جلوگیری از افزایش طول تسمه تحت کشش استفاده شده است. در مواردی که تسمه پروانه بدون دنده تولید شده باشد در حالت V-belt به منظور افزایش مقاومت خزشی تسمه از کورد های فلزی نیز در طول تسمه پروانه استفاده شده است.

تفاوت تسمه پروانه های شیار دار، دندانه دار و ساده باندو

تماس سطح داخلی تسمه پروانه باندو بر روی پولی یا به شکل ساده یک تکه برقرار می شود، یا بصورت دندانه هایی در راستای عمود بر تسمه و یا شیار های طولی. تسمه های دنده دار اغلب برای استفاده بر روی پولی هایی با قطر بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرند که این شکل دنده های کونیک شرایط را برای خم شدن و انعطاف بیشتر تسمه پروانه فراهم می کند. تسمه پروانه شیار دار برای مواردی که نیاز به سطح تماس بیشتری بین تسمه صنعتی و دنده وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد که قابلیت انتقال میزان بالاتری از گشتاور را فراهم می کند.

تفاوت رنگ های مختلف تسمه پروانه باندو

تسمه های پروانه باندو در هر رنگ برای کارگرد در موقعیتی خاص مناسب تر هستند. بعنوان مثال تسمه پروانه قرمز رنگ باندو دارای قابلیت 60% انتقال قدرت بیشتر طراحی شده و برای مواردی که پولی ثانویه نیاز به نیروی گشتاور بالایی برای حرکت است مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه پروانه زرد رنگ باندو بگونه ای طراحی شده اند که برای اتصال در شرایطی که فضای محدود برای قرارگیری تسمه در نظر گرفته شده است با قابلیت انتقال نیروی زیاد کار کنند. نمونه های DURAFLEX و ULTRA POWER از دیگر نمونه های تسمه های انتقال نیرو تولید شده توسط این برند ژاپنی معتبر هستند.

TEL : 09124633354
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Rollpars Group