TEL: 09124633354
لوگوی رول پارس

Impeller Belt

BANDO impeller belt  PU

Impeller-Belt

BANDO impeller belt
PU
BANDO impeller belt
PU

Available
  PU

Impeller-Belt


PU

PU

Available
Megadyne impeller belt  PU

Impeller-Belt

Megadyne impeller belt
PU
Megadyne impeller belt
PU

Available


از چه نوع تسمه پروانه ای برای سرعت های گردشی بسیار بالا استفاده کنیم؟

سرعت های زاویه ای بالای تسمه ها تعداد سیکل های کاری را در یک محدوده زمانی بالا می برد. تعداد سیکل های کاری بالا اولا فشردگی ساختار تسمه بر روی پولی را افزایش می دهد و همچنین افزایش دمای کاری تسمه پروانه با کاهش زمان برای انتقال حرارت را نیز در پی دارد. از این رو انتخاب نوع مناسبی از تسمه که تعداد دور در دقیقه RPM بالایی برای آن تعریف شده باشد دارای اهمیت بالایی است.

مانند دیگر شرایط سخت کاری در انتقال نیرو مناسب ترین نوع تسمه وی بلت با تماس گسترده بر روی پولی بصورت تخت و مورب می باشد. اما تسمه های پروانه وی بلت انتقال نیرو نیز با طراحی های مختلف شامل ابعاد متفاوتی از لبه ها، زوایای مختلف لبه و همچنین نوع پوشش های سطحی متنوعی تولید می شوند. اغلب نمونه های این تسمه ها یا بصورت Rubber Wrapped با پوشش کلی لاستیکی بر روی مغزی پلی یورتان در بیرون تولید می شوند و یا بصورت Rubber Raw Edge که دارای پوشش لاستیکی در لبه های زاویه دار تسمه برای افزایش میزان اصطکاک مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک از این طراحی ها مشخصات مکانیکی مختلفی را برای تسمه پروانه پدید می آورد. در حالی که تسمه های پروانه با پوشش لاستیکی با لبه هایی با زاویه 40 درجه اغلب برای کاربری های کشاورزی، HVAC، سنگ شکن ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند سری دوم یعنی تسمه های پروانه Rubber Raw Edge برای کاربری در سرعت های بسیار بالا مناسب هستند.

تسمه پروانه Rubber Raw Edge که بصورت وی بلت طراحی می شود نه تنها برای عملکرد در سرعت های بالا طراحی شده و شکل Compact یعنی با حجم کم را دارد بلکه در تماس با روغن و حرارت نیز مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد. این سری از تسمه های پروانه انتقال نیرو هم راهندمان کاری بسیار بالایی دارند و هم نیاز به پولی هایی در حجم کم برای اتصال دارند که از دیگر مزایای کاربری آنها محسوب می شود. اتلاف استاتیکی حداقل و حداقل میزان سر خوردگی بر روی پولی که از عوامل اصلی از کار افتادگی و کاهش راندمان تسمه پروانه محسوب می شود از مهمترین مشخصات این تسمه های انتقال نیرو در اتصال پروانه ها محسوب می شود.

تسمه پروانه با طراحی نوع Rubber Raw Edge تولید شده از جنس chloprene rubber یا لاستیک کلوپرین که توسط اجزای پلی استر بصورت نخ های داخلی سخت کاری شده اند تولید شده است. سطح بیرونی این تسمه پروانه پوشیده شده از پارچه و فابریک هایی از جنس ترکیبی کتان و پلی استر است.برند مگاداین ایتالیا یکی از تولید کنندگان بنام این سری از تسمه های پروانه با قابلیت انتقال نیروی بالا در سرعت های بسیار بالا می باشد.TEL : 09124633354
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2022 | All ights Reserved | Rollpars Group