TEL: 09124633354
لوگوی رول پارس

Open ended timing belt

Optibelt Alpha timing belt  PU

Open-ended-timing-belt

Optibelt Alpha timing belt
PU
Optibelt Alpha timing belt
PU

Available
Megadyne linear open end belt  PU

Open-ended-timing-belt

Megadyne linear open end belt
PU
Megadyne linear open end belt
PU

Available
Textile open end timing belt  PU

Open-ended-timing-belt

Textile open end timing belt
PU
Textile open end timing belt
PU

Available


نحوه برش و اتصال تسمه تایمینگ متری

با توجه به حساسیت های کاربری نحوه برش، انتخاب موقعیت مکانی صحیح در ایجاد برش و اتصال بخش های برش خورده بر کیفیت عملکرد تسمه تایمینگ متری تاثیر بسیاری دارد. در ایجاد برش علاوه بر دقت در انتخاب طول دقیق تسمه متری که پس از ایجاد حلقه بسته طول اتصال ایده آل را پدید آورد باید توجه داشت که برش می بایست در وسطح دنده های سطحی تسمه تایمینگ متری ایجاد شود. در واقع ایجاد جوش حرارتی می بایست به اتصال دو نیم دنده برش خورده در دو سمت و ایجاد یک دنده نهایی با طول گام دقیقا برابر دنده های بدون برش را ایجاد کند. روش ایجاد برش اریب که چند گام و دنده از تسمه تایمینگ متری را نیز درگیر می کند یکی دیگر از روش های ایده آل برای برش و اتصال این تسمه های صنعتی می باشد.

برش و اتصال تسمه تایمینگ متری

دلیل برش زدن تسمه تایمینگ متری در وسط دنده در این است که قسمت برامده دنده که جوش می خورد در هر سیکل کاری و حرکت هر گام دنده بر روی پولی قرار میگیرد و از آنجایی که بیشترین میزان سطح مقطع را نسبت به قسمت های فرو رفته تسمه تایمینگ متری دارد حداقل تنش کششی و تمرکز تنش را نیز در پی خواهد داشت. علاوه بر این قرار گرفتن دنده بر روی پولی اعمال تنش کششی یکباره ای را بر روی اولین فرورفتگی در پشت دنده تسمه تایمینگ متری به همراه خواهد داشت که این تمرکز تنش مضرف بر سطح مقطع اتصال کوچکتر می تواند سبب ایجاد پارگی در اتصال نماید.

اتصال سطح مقطع برش در تسمه تایمینگ متری به روش های مختلفی صورت می پذیرد که روش حرارتی مهندسی ترین این روش ها می باشد. در این روش از اتوهایی مخصوص برای گرم کردن و ذوب کردن لبه های برش خورده استفاده می شود. این اتو ها دارای سطوحی مسطح اغلب پوشیده شده از جنس تفلون هستند که در زمان اعمال حرارتی و فرایند جوش از چسبیدن بخش های ذوب شده سطحی تسمه تایمینگ متری بر روی اتو جلوگیری به عمل آید. دو سطح جوش حرارت دیده پس از ذوب شدن تحت فشار به هم اتصال پیدا می کنند. در برخی روش های ساده تر برای اتصالات تسمه های تایمینگ ساده تر که با تنش های کششی محدودتری روبرو هستند بکارگیری چسب در اتصال سطوح مقطع و یا اتصال با بکارگیری یک لایه پلیمری که بر روی سطح بیرونی دو قسمت برش خورده تسمه متری صورت می پذیرد.

فاکتور های کیفی تسمه متری

حساسیت در عملکرد سبب می شود که فاکتور های کیفی تسمه تایمینگ متری دارای اهمیت بالایی در انتخاب و اتصال این قطعه صنعتی داشته باشند. در صورتیکه با کمیت های مکانیکی مانند سختی، تنسایل، چقرمگی، مقاومت های محیطی و حرارتی آشنایی کامل دارید می توانید با رجوع با بروشور های تولید کننده از مشخصات فنی تسمه تایمینگ متری مد نظز خود مطلع شوید. با این وجود هم تا زمانیکه معیاری برای مقایسه بین چند برند مختلف نداشته باشید انتخاب اندکی دشوار خواهد بود. برای کاربرانی که آشنایی با این مشخصات مکانیکی ندارند بهترین و قابل اعتماد ترین روش انتخاب بر حسب اعتبار برند های تولید کننده می باشد. برخی از مهمترین فاکتور های کیفی تسمه تایمینگ متری به قرار زیر هستند.

علاوه بر موارد یاد شده مقاومت در برابر اعمال حرارت و مقاومت شیمیایی در تماس با مواد خورنده و روغن ها نیز از دیگر فاکتور های کیفی تسمه تایمینگ متری هستند. هر چند که این دو فاکتور در مورد تسمه های تایمینگ با شدت کمتری نسبت به تسمه های انتقال نیرو اعمال می شوند.TEL : 09124633354
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2022 | All ights Reserved | Rollpars Group