آیکون واتساپ
تسمه صنعتی رول پارس
تسمه اپتی بلت Optibelt

تسمه اپتی بلت Optibelt

تسمه اپتی بلت Optibelt logoدر صنایع سنگین که کیفیت و ماندگاری محصول مد نظر است تسمه صنعتی اپتی بلت Optibelt یک انتخاب ایده آل محسوب می شود. چه در اتصالات ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی، چه در صنایع خودرو سازی، کشاورزی و حتی در تولید تجهیزات و ماشین آلات مصرفی خانگی تسمه اپتی بلت در انواع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. هر چند برند تسمه اپتی بلت Optibelt یک برند خانوادگی محسوب می شود اما گسترش درخواست و عرضه در سطح جهانی سبب شده است که این برند امروزه دارای بیش از 2500 کارمند با 8 کارحانه تولیدی در بیش از 6 کشور دنیا باشد.

شعار برند اپتی بلت استقبال از نو آوری اما نه به قیمت از دست دادن کیفیت می باشد. تسمه اپتی بلت در انواع مختلف شامل انواع تسمه تایمینگ و تسمه های انتقال نیرو با کیفیت در سطح جهانی عرضه می شود بگونه ای که بسیاری از برند های معتبر تولید کننده ماشین آلات صنعتی بر روی اتصالات پولی خود از تسمه اپتی بلت Optibelt بعنوان قطعه اصلی استفاده می کنند. تسمه اپتی بلت که دارای 33 مرکز فروش در سر تا سر دنیا که اغلب آنها بصورت متمرکز در اروپا قرار گرفته اند کیفیت را بصورت تصادفی کسب نکرده و بصورت تعامل دائمی با محیط های دانشگاهی در راستای بهبود کیفیت و ماندگاری است. بسیاری از استاندارد های ثبت شده برای تسمه های صنعتی توسط برند اپتی بلت Optibelt به ثبت رسیده اند.

تاریخچه تسمه اپتی بلت Optibelt

آغاز فعالیت صنعتی برند اپتی بلت به سال 1872 باز می گردد که به تولید نمونه های اولیه تسمه انتقال نیرو از جنس پارچه ای و چرمی می پرداخته است. نیاز به تسمه هایی مقرون به صرفه با قابلیت های حرارتی و سایشی بهتر به تدریج به گسترش کاربری ترکیبات پلیمری در صنایع و شکل گیری استاندارد های ابعادی و طراحی های جدید تر تسمه های صنعتی انجامید. اولین نمونه های تسمه اپتی بلت از نوع پلیمری به شکل تسمه وی بلت V-belt در سال 1948 تولید گردید. در واقع سال های جنگ جهانی دوم پیشرفت شگرف در تولید ماشین آلات صنعتی و اتصالات از جمله تسمه های صنعتی را در پی داشت که این تاثیر بر روی برند آلمانی تسمه اپتی بلت نیز قابل توجه بود.

تا سال 1990 اغلب تولیدات تسمه اپتی بلت از نوع انتقال نیرو بودند تا اینکه در سال 1991 اولین نمونه های تسمه تایمینگ از جنس Polyurethane در کارخانه زیر مجموعه اپتی بلت در ایرلند تولید شد و آغازی برای طراحی و توسعه تولید تسمه های تایم در انواع مختلف با قابلیت های مکانیکی مختلف گردید. در محدوده سال های 1991 الی 1997 تولید تسمه های تایمینگ اپتی بلت از نوع Omega و نوع تسمه تمام لاستیکی صورت گرفت. در سال 2000 اولین نمونه های تسمه های انتقال قدرت اپتی بلت تحت نام Red power که بصورت maintenance-free یا بدون حفظ و نگهداری هستند به بازار عرضه گردید.

با قوت گرفتن تولیدات صنعتی در آسیای شرقی به ویژه چین اولین کارخانه های تولیدی تسمه صنعتی اپتی بلت در سال 2007 در کشور چین به بهره برداری رسید. با ایجاد سیستم مدیریت جدید در برند اپتی بلت Optibelt در سال 2012 تولیدات محصولات جدید بصورت خاص تر نیز در دستور کار این برند قرار گرفت. از این رو تولید تیمه های تایمینگ کربنی high-performance carbon با قابلیت های بالا و حتی تولید پولی های خاص در سال 2015 از دستاورد های دیگر برند اپتی بلت محسوب می شود.

TEL : tel:09123691065
09126482568
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollpars Group