TEL: 09124633354
لوگوی رول پارس
تسمه نوار نقاله
تسمه انتقال نیرو
تسمه تایمینگ

تسمه صنعتی

انواع بلبرینگ و تسمه صنعتی
Mechanical force that is used in dynamic machines is usually transformed into rotational movement. regardless of the type of engine or motor that is used in industrial machines including combustion machines or electric motors, the final result would be a rotational shaft and there fore different types of bearings including ball and roller bearings are necessary to reduce friction and better balance in system. Roll pars is an Iranian importer and distributor of all kinds of bearings and industrial belts.
تسمه های صنعتی

فاکتور های کیفی تسمه

کیفیت تسمه های صنعتی تحت تاثیر ترکیبات شیمیایی، فراوری و فناوری تولید قرار داشته و دو تسمه از یک نوع با ابعاد یکسان می توانند تفاوت بسیار زیادی در کیفیت، عملکرد، طول عمر و راندمان کاری داشته باشند. فاکتور های کیفی تسمه ها بر حسب اهمیت در زیر لیست شده اند. برخی از این فاکتور ها بصورت ظاهری و چشمی نیز قابل رویت و بررسی هستند حال آنکه برخی دیگر تنها بصورت تست و آزمایش مشخص می شوند. از آنجایی که بسیاری از کمیت های مکانیکی در بررسی کیفیت تسمه صنعتی نیاز به دانش فنی در زمینه مهندسی مواد، مهندسی مکانیک و علم شیمی دارند اغلب کاربران در انتخاب تسمه های با کیفیت به انتخاب برند معتبر بسنده می کنند که البته امری خلاف واقعیت نیز نمی باشد. چرا که برند های معتبر تولید کننده تسمه همواره در رقابت با یکدیگر در تولید محصولاتی با دوام و کیفیت بیشتر بوده و اغلب استاندارد های تولید تسمه نیز عملا توسط همین برند ها بوجود آمده اند. در زیر به معرفی مهمترین فاکتور های کیفی تسمه صنعتی می پردازیم.

تسمه های صنعتی از جنس PU پلی یورتان

یکی از پر کاربرد ترین ترکیبات شیمیایی پلیمری در تولید تسمه های صنعتی پلی یورتان PU می باشد. پلی یورتان دارای چگالی و وزن مخصوص پایینتر از لاستیک طبیعی و فلز و استحکام بالاتر از پلاستیک است. مقاومت حرارتی پلی یورتان که قابلیت عملکرد مفید در محدوده دمایی -80 الی 200 درجه فارنهایت معادل -62 الی 94 درجه سانتی گراد است از دلایل اصلی کاربری این ترکیبات پلیمری در تولید تسمه صنعتی می باشد. افزودن برخی پلیمر های دیگر حتی قابلیت حرارتی تسمه های تولیدی از پلی یورتان را می تواند تا دمای 149 درجه سانتی گراد نیز افزایش دهد. مشخصات مکانیکی ایده آل پلی یورتان PU تنها محدود به مقاومت های حرارتی نبوده و مقاومت سایشی Abrasion and wear resistance نیز برای این ترکیب شیمیایی بسیار بالا می باشد. پلی یورتان در برابر اشکال معمول سایش مقاومت می کند: لغزش، برخورد، و دوغاب. در برابر پارگی ناشی از سایش لغزشی مقاومت می کند. و ضربه های ذرات مرتبط با برخورد و ساییدگی دوغاب را جذب کرده و بازیابی می کند.

علاوه بر مقاومت حرارتی و سایشی مقاومت های شیمیایی پلی یورتان در تماس با مواد خورنده از دیگر دلایل بکارگیری عمده این ماده شیمیایی در تولید تسمه های صنعتی محسوب می شود. مقاومت شیمیایی پلی اورتان بین فرمولاسیون پلی یورتان متفاوت است. به طور کلی: پلی یورتان نوع پلی استر در برابر روغن ها، حلال ها، اسیدها و بازهای ضعیف مقاومت بیشتری دارد. و پلی اورتان نوع پلی اتر در برابر قرار گرفتن در معرض آب مقاومت بیشتری دارد. ما می توانیم آزمایشی را برای تکرار محیط برنامه شما انجام دهیم. این تغییر در خواص شیمیایی برای تولید کنندگان تسمه قابلیت انتخاب بر حسب نوع و شرایط کاربری تسمه های پلی یورتان PU را نیز فراهم می کند. از پلی یورتان در تولید تمامی تسمه های صنعتی به جز تسمه های برزنتی و کتان استفاده می شود. درصد ترکیبات PU در تسمه نوار نقاله، تسمه انتقال نیرو، تسمه های تایمینگ و تسمه های مخصوص به نوع کاربری بستگی دارد.

تسمه صنعتی کانتی تک ContiTech
تسمه صنعتی کانتی تک ContiTech
تسمه صنعتی گیتس Gates
تسمه صنعتی گیتس Gates
تسمه صنعتی فنر Fenner
تسمه صنعتی فنر Fenner
تسمه صنعتی دایکو DAYCO
تسمه صنعتی دایکو DAYCO
تسمه صنعتی مگاداین Megadyne
تسمه صنعتی مگاداین Megadyne
تسمه اپتی بلت Optibelt
تسمه اپتی بلت Optibelt
تسمه صنعتی باندو ژاپن BANDO
تسمه صنعتی باندو ژاپن BANDO
تسمه صنعتی کانتی تک ContiTech
تسمه صنعتی کانتی تک ContiTech
تسمه صنعتی گیتس Gates
تسمه صنعتی گیتس Gates
تسمه صنعتی فنر Fenner
تسمه صنعتی فنر Fenner
تسمه صنعتی دایکو DAYCO
تسمه صنعتی دایکو DAYCO
تسمه صنعتی مگاداین Megadyne
تسمه صنعتی مگاداین Megadyne
تسمه اپتی بلت Optibelt
تسمه اپتی بلت Optibelt
تسمه صنعتی باندو ژاپن BANDO
تسمه صنعتی باندو ژاپن BANDO

تاثیر سرعت زاویه ای و قطر پولی در انتخاب تسمه صنعتی

تمامی فاکتور هایی که در انتخاب تسمه صنعتی در نظر گرفته می شوند صرفا معطوف به مشخصات فنی تسمه نیستند. شرایط کاری تسمه که می تواند شرایط تحمیلی محیطی مانند شرایط دمایی و آب و هوایی باشند و نوع، سایز و سرعت گردش پولی که تسمه صنعتی بر روی آن سوار می شود نیز از فاکتور های موثر بر انتخاب نوع و کیفیت تسمه صنعتی هستند. شرایط محیطی مانند دمای محیطی در مجاورت دیگر اجزای ماشین که می تواند موتور های دیزلی احتراق داخلی باشد و یا در مجاورت با مواد شیمیایی که می تواند انواع روغن ها و اسید ها باشد در انتخاب متریال و ترکیبات پلیمری بکار رفته در تولید تسمه صنعتی بسیار موثر هستند.

در این میان تعامل عملکرد تسمه با پولی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از چالش های پیش روی تولید کنندگان تسمه های صنعتی تولید محصولاتی با قابلیت اتصال بر روی پولی هایی با قطر کم و در سرعت بالا می باشد. قطر کم پولی ها در اتصال تسمه های انتقال قدرت سبب می شود که در نقطه قرار گیری تسمه صنعتی بر روی پولی یک زاویه خمش بزرگ بصورت لحظه ای به تسمه اعمال شود. این خمش سبب می شود که ساختار پلیمری تسمه از داخل در آستانه ایجاد ترک های ریز قرار گیرد که این ترک های ریز سبب تمرکز تنش شده و به سرعت در داخل بدنه تسمه صنعتی گسترش پیدا کنند. از طرفی سرعت زاوزه ای بالاتر، سرعت خطی بالاتر را به همراه داشته و به بیان دیگر تعداد سیکل های کاری تسمه صنعتی را افزایش می دهد که یکی دیگر از چالش های بزرگ برای تولید کنندگان تسمه محسوب می شود.

تاثیر قطر پولی در انتخاب تسمه صنعتی
Round belts

Round belts

Ball bearings and in higher diversity roller bearings are types of bearings that are used in shaft connections for reducing the rotational friction. ball bearings only used globe shape rollers while roller bearings use various shapes of rollers including needle, spherical, conic and cylindrical rollers.

Bearing unit

Bearing unit

Bearing units are a type of bearing that have a housing that surrounds the ball or roller bearing. bearing units are usually connected using high grade hex bolts. bearing units can be used on both vertical and horizontal shafts.

Kinds of belt

Kinds of belt

Different types of belts are used in automation and industries. power transmission belts that are used on pulley, timing belts that are used to provide timing compatibility between different shafts, conveyors that are used to transfer objects between places are among the most common industrial belts.

Machinery

دلایل تخریب و پارگی تسمه های صنعتی

تنش های بسیار متنوع و شدید وارده بر تسمه های صنعتی در طولانی مدت می توانند سبب پارگی، از کار افتادگی، سایش و در نهایت تخریب هر نوع از تسمه با هر کیفیت و برندی که باشند شود. با این وجود تکنولوژی تولید و متریال بکار گرفته در تولید متناسب با نوع تسمه صنعتی و شرایط کاری می تواند به بهبود عملکرد و افزایش طول عمر این قطعه صنعتی بیانجامد. در زیر به بررسی مهمترین عوامل تخریب تسمه های صنعتی می پردازیم.انواع یاتاقان برینگ

Roll Pars services

Roll Pars consists of highly educated engineers with long experience in the field of ball bearings, roller bearings and bearing units. free consultation is provided to the customers prior to buying and using all kinds of bearings and industrial belts.

Roll Pars variety of products

Roll Pars imports a wide range of products to provide the industrial consumption of all kinds with different budgets. High quality bearings and belt manufactured by the most trusted international brands as well as durable Chinese brands for lower budgets are available in Roll Pars.

TEL : 09124633354
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2022 | All ights Reserved | Rollpars Group