آیکون واتساپ
تسمه صنعتی رول پارس

تسمه تایمینگ آردی و سیلو

تسمه آردی یا تسمه سیلو اغلب تسمه های دو طرفه از نوع تایمینگ و انتقال نیرو هستند. در واقع در صنایع غذایی، آسیاب های تولید آرد و سیلو از انواع مختلفی تسمه های صنعتی استفاده می شود که تسمه آردی Flour mill belt خوانده می شوند. تسمه آردی یا تسمه سیلو هم از نوع تسمه های انتقال نیروی V-belt و هم از نوع تسمه تایمینگ در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه تایمینگ آردی اغلب دارای شیار هایی سطحی در راستای طول تسمه می باشد که تعداد شیار ها به نوع و مشخصات ماشین اتصال بستگی دارد.

تسمه آردی و صنایع سیلو

از تسمه انتقال نیروی آردی به شکل وی بلت برای به حرکت در آوردن رولیک های کانوایر در خطوط تولید و انتقال در سیلو های آرد استفاده می شود. هدف اصلیبکارگیری تسمه سیلو یا تسمه آردی، ارائه یک کنترل کشش خودکار برای درایو دیفرانسیل روی پایه های رول است که امکان استفاده از یک تسمه سیلو را در انتهای محرک دیفرانسیل آسیاب فراهم می کند و در عین حال به شفت تونل اجازه می دهد بصورت موازی با رول ها و بصورت دائمی عمل کند. تسمه های آسیاب غلتکی مورد استفاده در صنایع آرد و سیلو معمولاً دو طرفه هستند. رایج‌ترین آنها تسمه‌هایی با گشتاور بالا هستند. دندانهای سنکرون در یک طرف و شیارهای آجدار V در طرف دیگر تسمه آردی سیلو قرار گرفته اند. تسمه های دنده ای سنکرون یا دو طرفه پر مصرف ترین نوع تسمه سیلو مورد استفاده در صنایع آسیاب بر روی درایو ها بعنوان تسمه آردی محسوب می شوند.

تسمه سیلو سری 1552

یکی از پر مصرف ترین نوع تسمه سیلو سری 1552 می باشد. این تسمه آردی ترکیبی از چند تسمه V-Ribled و تسمه تایم و بصورت دو طرفه تولید شده است. مناسب برای کاربردها در محدوده مشخصات پایین و متوسط ​​و به عنوان تسمه تایم سنگین سیلو ها برای خروجی های توان بالا در سرعت های بالا (CXP) یا برای انتقال ثابت گشتاورهای بالا در سرعت های پایین (CXA). این نوع از تسمه آردی همچنین می تواند در صورت بارگذاری بیش از حد روی صورت آجدار بلغزد.

این تسمه سیلو که در طول 1552 میلیمتر تولید شده است بر روی سطح خارجی دارای شیار هایی عمود بر راستای تسمه بوده که دارای دنده هایی از جنس لاستیک مصنوعی پوشیده شده با فابریک های پلی آمید می باشد. از کورد هایی از جنس فیبر گلاس در داخل سطح پلیمری این تسمه آردی به منظور افزایش مقاومت کششی استفاده شده و در سطح داخلی از دنده هایی موازی با طول تسمه سیلو استفاده شده است که از جنس انعطاف پذیر لاستیکی و یا پلیمر های مشابه تولید شده اند. مقاومت حرارتی در محدوده دمایی -20 الی 100 درجه سانتی گراد و رسانش الکتریکی طبق استاندارد ISO 9563 (CXP/CXA) از دیگر مشخصات این تسمه صنایع آرد و سیلو محسوب می شود. بر حسب متریال بکار گرفته شده در تولید این تسمه آردی می تواند در برابر ازون و برخی از روغن ها نیز مقاومت مناسبی داشته باشد.

تسمه آردی سری 1760

این سری از تسمه های دو طرفه آردی که در یک طرف با مشخصات تسمه وی بلت و در طرف دیگر با مشخصات تسمه تایمینگ بکار گرفته می شوند انعطاف پذیر، دارای تنسایل بالا، مقاومت در برابر سر خوردن و لغزش هستند. کد کلی بکار رفته برای این تسمه های آردی و سیلو 1760-8M-PK12-3 می باشد که طول کلی 1760 میلیمتر، دنده هایی با گام نوع 8M از نوع v-ribbed با سطح مقطع نوع K و بصورت 12 شیار می باشند. این نوع از تسمه های صنعتی در هر دو سمت بصورت درگیر با اجزای ماشین عمل می کنند و دقت در طراحی، حد فاصل دنده ها بالاخص در سمتی که دنده بصورت عمود بر راستای تسمه آردی قرار دارد و بصورت تسمه تایمینگ عمل می کند و استفاده از مستحکم کننده ها و ترکیبات پلیمری مناسب بر افزایش طول عمر و راندمان مفید تسمه سیلو تاثیر مستقیم دارد.

مانند دیگر انواع قطعات صنعتی تسمه های سیلو و صنایع آرد نیز با برند های مختلفی تولید می شوند. با توجه به کاربری دو منظوره و حساسیت عملکرد این تسمه ها بکارگیری برند های معتبر تولید کننده تسمه آردی مانند اپتی بلت و مگادین به کاهش هزینه های حفظ و نگهداری سیستم می انجامد.

تسمه سیلو آرد Cnfulo چین  v-ribbed synchronous

تسمه سیلو آرد Cnfulo چین
v-ribbed synchronous
تسمه تایمینگ آردی CONTI  v-ribbed synchronous

تسمه تایمینگ آردی CONTI
v-ribbed synchronous
تسمه تایمینگ متری سیلو  v-ribbed synchronous

تسمه تایمینگ متری سیلو
v-ribbed synchronous


کاربری تسمه های متری در کارخانجات آرد و سیلو

بسیاری از ماشین آلات صنعتی که در کارخانجات آرد و سیلو بکار گرفته می شوند بصورت Customized شده و خاص برای شرایط کاری مشخصی تولید شده اند. از این رو ابعاد و استاندارد ها و فواصل فولی های بکار رفته در آنها نیز خاص می باشد. در این شرایط نمونه ها و شماره های فنی مشخصی از برند های مختلف مطابق با سایز مورد نظر یافت نمی شود. تسمه تایمینگ متری که بصورت رول های باز در بازار یافت می شود در واقع بهترین و ساده ترین راهکار برای این اتصالات بعنوان تسمه سیلو و تسمه آردی می باشد. با مشخص شدن ابعاد دقیق و فواصل فولادی ها و انتخاب اینکه فولی ها تماما در یک جهت تسمه قرار می گیرند و یا هر دو سمت تسمه تایمینگ بصورت درگیر با فولی قرار می گیرد می توان به خرید و اتصال تسمه تایمینگ متری پرداخت.

روش های ساده حرارتی و غیر حرارتی برای پیوند دادن دو سر برش خورده تسمه تایمینگ آردی وجود دارد که در نهایت به شکل ایده آل یک تسمه بسته گرد برای قرار گیری بر روی فولی ها می انجامد. در صورتیکه از مشخصات فنی و کیفی یک تسمه مورد نظر اطمینان حاصل نمودید پیشنهاد می شود با توجه به شیفت های متعدد کاری که سبب فرسایش تسمه سیلو می شود برای خرید یک توپ کامل از این تسمه های تایمینگ اقدام نمایید تا حداقل زمان خواب دستگاه های صنعتی در کارخانجات آرد را تجربه کنید.

سفارش و خرید تسمه سیلو از فروشگاه رول پارس

با توجه به تنوع تسمه سیلو مصرفی در کارخانجات آرد، ارائه مشخصات فنی دقیق به خرید محصول با دقت بالاتر می انجامد. اطلاعات فنی تسمه آردی اغلب شامل تعیین نوع دقیق تسمه، ابعاد شامل طول، عرض، ضخامت، نوع و تعداد دنده ها و نوع روکش و پوشش سطحی می باشد. در صورت داشتن شماره فنی دقیق و ارائه آن به رول پارس می توانید از خرید تسمه سیلو با مشخصاتی دقیق و متناسب با کاربری خود اطمینان حاصل نمایید. در صورت عدم دسترسی به شماره فنی می توانید با ارسال نمونه و یا در صورت عدم امکان ارسال نمونه با ارسال عکس محصول همراه با مشخصات ابعادی دقیق برای خرید تسمه سیلو یا تسمه آردی از رول پارس اقدام نمایید.

نوع پوشش های سطحی که می توانند در بخش دنده ها از جنس های استحکام دهنده پلیمری باشند و یا در قسمت پشت تسمه از جنس الیاف پلی استری باشند نیز با بررسی دقیق تسمه سیلو مشخص شده و به خرید این محصول با دوام و طول عمر بالاتر می انجامد. کیفیت ترکیبات پلیمری بکار رفته در تولید نیز از دیگر مشخصات کیفی می باشد که عملا برای کاربران امکان تست و آنالیز متریال نمونه ها میسر نبودهو از این رو انتخاب و خرید تسمه سیلو با برند های معتبر تر تنها راه اطمینان از دوام محصول در اتصالات کارخانجات آرد می باشد.

اجزای داخلی و ترکیبات بکار رفته در تسمه تایمینگ سیلو

شکل دو طرفه تسمه تایمینگ سیلو معرف تنش های ترکیبی است که به این تسمه صنعتی وارد می شود. از این رو تسمه سیلو می بایست مجهز به ترکیبات و اجزایی باشد که مقاومت مناسب را در برابر انواع تنش های ترکیبی وارد شده از طرف ماشین آلات صنایع آرد و سیلو داشته باشد. از نظر ترکیبات شیمیایی مانند دیگر تسمه های صنعتی ایده آل ترین نوع پلیمر که تا بحال برای تولید این تسمه های آردی مورد استفاده قرار گرفته است PU یا همان پلی یورتان است. استفاده از پلی یورتان حداکثر مقاومت حرارتی، انعطاف و مقاومت سایشی را برای تسمه سیلو به همراه دارد. البته در سمت شیار عمودی از تسمه آردی و سیلو که نقش تایمینگ را ایفا می کند می توان برای افزایش قابلیت های سایشی دنده ها از لایه های نازک سطحی پلی آمید که با نام تجاری PA شناخته می شود نیز استفاده نمود.

چه کاربری در انتقال نیرو و چه کاربری در تنظیم زمان بندی تسمه تایمینگ هر دو تنش های کششی را بر پیکر تسمه سیلو وارد می آورند. از این در صورت عدم مستحکم سازی پدیده خزش یا افزایش طول تسمه تحت کشش امری طبیعی به نظر می رسد. اغلب تولید کنندگان تسمه تایمینگ سیلو در صنایع آرد مانند تسمه های وی بلت انتقال نیرو از مفتول ها و یا الیاف پلی استر بصورت مغزی در چند ردیف در بین لایه های پلیمری تسمه سیلو استفاده می کنند تا بدین شکل از افزایش طول و خزش تسمه تایمینگ آردی جلوگیری به عمل آورند. با در نظر داشتن تمامی این مواد نیز همچنان تسمه های تایمینگ آردی و سیلو مانند دیگر انواع تسمه های صنعتی اجزا و قطعات مصرفی هستند که دارای دوره کاری بوده و می بایست بصورت دوره ای مورد تست و تعویض قرار گیرند.TEL : tel:09123691065
09126482568
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollpars Group