آیکون واتساپ
تسمه صنعتی رول پارس
تسمه صنایع معدنی و حفاری

تسمه صنایع معدنی و حفاری

صنایع معدنی و حفاری بخش بزرگی از صنایع کشور ایران به دلیل وجود معادن متعدد را به خود اختصاص می دهد. از انواع تسمه های صنعتی در ماشین آلات حفاری و انتقال و حمل مواد معدنی، خرد کن ها، صاف کن ها و دیگر ماشین آلات معدنی استفاده می شود. بسیاری از ماشین آلات راهسازی نیز بصورت مجزا بخش دیگری از ماشین آلات معدنی و حفاری را شامل می شوند.

یکی از تسمه های بسیار پر کاربرد در صنایع معدنی تسمه نقاله است. انواع سنگ های معدنی پس از استخراج با بکارگیری تسمه های نقاله بین نقطه استخراج و فراوری حرکت می کنند. اغلب از تسمه های پلیمری تولید شده از پلی یورتان در تولید تسمه نقاله مصرفی در صنایع معدنی استفاده می شود. برای داشتن قابلیت انتقال محصولاتی به شکل پودری برخی از این تسمه ها همراه با عاج هایی مورد استفاده قرار می گیرند. عرض های متفاوتی از تسمه های نقاله با ضخامت مختلف بر حسب سختی سطحی و خاصیت اصطکاک سنگ های معدنی مورد استفاده قرار می گیرند. در انتقال آهک و سیمان از نوع خاصی تسمه نقاله تحت نام تسمه نقاله سیمان استفاده می شود که خود نقاله دارای غلتک هایی بر روی لبه می باشد که سبب زاویه دار شدن لبه های تسمه نقاله سیمان می شود. این نوع طراحی از ریزش محصولات و سنگ معدن از روی تسمه نقاله جلوگیری به عمل می آورد.

تسمه های انتقال قدرت در صنایع معدنی

تسمه های انتقال نیرو در واقع پر مصرف ترین نوع تسمه های صنعتی محسوب می شوند که بر روی ماشین آلات معدنی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. انواع تسمه های تخت انتقال نیرو و تسمه های وی بلت انتقال نیرو بر روی ماشین آلات معدنی از جمله انواع لودر ها، بیل های مکانیکی، گریدر ها و حتی بصورت مستقیم بر روی دکل های حفاری اتصال پیدا می کنند. در حفاری های خاص و بر روی ماشین آلات حفاری گاهی از تسمه های انتقال نیرو چند شیار در ابعاد بسیار بزرگ حتی تا ارتفاع بالای 3 متر نیز استفاده می شود. تسمه های صنعتی مورد استفاده در صنایع حفاری و معدنی اغلب با آلودگی های متعددی از گرد و غبار گرفته تا مواد خورنده و مشتقات نفتی سر و کار داشته و اغلب در تماس با این آلاینده ها طول عمر کاری کمتری داشته و بصورت دوره ای مورد بازبینی و در صورت نیاز تعویض قرار می گیرند.

برند های تسمه در صنایع حفاری

برخی از ماشین آلات صنعتی در صورتیکه حتی بصورت کوتاه مدت از چرخه و گردش کاری خارج شوند هزینه های سنگینی را به دنبال دارند. ماشین آلات حفاری در آن دسته از ماشین آلات قرار می گیرند. از این رو چه تسمه های تایمینگ و چه تسمه های انتقال نیروی اتصالی بر روی ماشین آلات حفاری از برند های معتبر انتخاب می شوند. برند هایی مانند اپتی بلت Optibelt آلمان یکی از محبوب ترین و معتبر ترین برند تسمه های صنعتی اتصالی بر روی ماشین های حفاری می باشد. در صورتیکه تسمه تا بحال تعویض نشده باشد نیز می توان با جایگزینی تسمه ها با برند های OE که انتخاب اول کارخانه های ماشین سازی بوده است نیز پرداخت.

تسمه نوار نقاله تسمه صنایع معدنی و حفاری

تسمه انتقال نیرو تسمه صنایع معدنی و حفاری

تسمه تایمینگ تسمه صنایع معدنی و حفاری

TEL : tel:09123691065
09126482568
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollpars Group