آیکون واتساپ
تسمه صنعتی رول پارس

تسمه نوار نقاله سیمان

تسمه نوار نقاله سیمان Cement conveyor belt که بصورت مشترک برای انتقال آهک، ذغال سنگ و سنگ های ریز معدنی نیز بکار گرفته می شود از ترکیبات پلیمری انعطاف پذیر تولید می شود. تسمه نوار نقاله سیمان می تواند بصورت مسطح و یا با ایجاد خمش Tilt با زاویه 0 الی 18 درجه مورد استفاده قرار گیرد. انتقال سیمان بصورت پودر و یا سنگ سیمان در سایز های کوچک و متوسط توسط این سری از تسمه های نوار نقاله صورت می پذیرد. تسمه نوار نقاله سیمان در عرض های مختلف از 40 سانتی متر الی 110 سانتی متر تولید می شود و بصورت رولی و کلاف اغلب به طول 50 و 100 متر به بازار عرضه می شود.

تسمه نوار نقاله سیمان و آهک

با توجه به افزایش جمعیت شهر نشینی بین سال های 2013 الی 2022 که میزان 54.6% را داشته است بکارگیری سیمان یعنوان یکی از مصالح پر کاربرد در ساخت بنا ها و برج های شهری استخراج سنگ سیمان را با افزایش چشم گیری روبرو ساخته است. انتقال سیمان بر روی نقاله های صنعتی در معادن از استخراج تا بهره برداری و بسته بندی بر روی تسمه نوار نقاله سیمان صورت می پذیرد. این سری از تسمه های صنعتی گاهی بصورت تخت و گاهی برای داشتن قابلیت بیشتر در انتقال و جلوگیری از سر ریزی بصورت قوس دار که این قوس توسط پایه هایی در زیر بوجود می آید اتصال پیدا می کنند. بسته به زاویه بکارگیری تسمه نوار نقاله سیمان سطح بیرونی آن می تواند صاف و یا آجدار انتخاب گردد که در انتقال سیمان بر روی سطوح و نقاله های شیبدار ترجیح در بکارگیری تسمه های نقاله آجدار می باشد.

ترکیبات شیمیایی تسمه نقاله سیمان

انتخاب ترکیبات شیمیایی و پلیمری مناسب در تولید تسمه نوار نقاله سیمان می بایست با در نظر گرفتن ترکیبات شیمیایی و واکنش پذیری ماده ای که حمل می کند صورت پذیرد. سیمان حاوی 35 تا 40 درصد آهک، 40 تا 50 درصد آلومینا، تا 15 درصد اکسید آهن و ترجیحاً بیش از 6 درصد سیلیس نیست. ترکیب اصلی سیمان، آلومینات کلسیم (CaO · Al2O3) است. این ترکیب شیمیایی سبب می شود که سیمان بصورت خشک، غیر چسبنده و با واکنش پذیری شیمیایی اندک نسبت به پلیمر ها در حالت خشک عمل کند. از این رو مهمترین مشخصه مکانیکی مد نظر در تولید تسمه نوار نقاله صنایع سیمان همواره مقاومت سایشی در تماس با سطوح سنگ سیمان (سنگ آهک)، سنگ شیل و سنگ ژیپس یا گچ می باشد.

پر مصرف ترین نوع پلیمر در تولید تسمه نوار نقاله صنایع سیمان و آهک پلی اورتان PU می باشد. پلی اورتان یک ماده مصنوعی است که اولین بار توسط شیمیدان آلمانی اتو بایر در اواخر دهه 1930 ساخته شد. از ترکیبات آلی تشکیل شده است که با پیوندهای کاربامات مرتبط هستند. پیوندهای کاربامات که به عنوان پیوندهای یورتان نیز شناخته می شوند، نقش مهمی در خواص پلی اورتان دارند، زیرا بر سطح انعطاف پذیری و کشسانی مواد تأثیر می گذارند. بکارگیری پلی اورتان در تولید تسمه نقاله سیمان اغلب به سبب مقاومت کششی و سایشی بسیار بالای آن صورت می پذیرد. علاوه بر آن شرکت های تولیدی می توانند خواص فیزیکی پلی یورتان - و در نتیجه محصولات حاوی پلی اورتان - را با استفاده از انواع مختلف پیوندهای کاربامات تغییر دهند. مقاومت کششی، حرارتی، سایشی ایده آل این ترکیب پلیمری خواص کاری مورد انتظار را برای تسمه نوار نقاله صنایع سیمان تامین می کند.

مشخصات عددی و نحوه قرار گیری تسمه های نقاله سیمان

مکانیزم نقاله های صنعتی مورد استفاده در صنایع سیمان از یک فریم، تسمه نوار نقاله، رولیک یا رولر تسمه، اجزای افزاینده تنش، خم کننده ها در کنار تسمه و یک سیستم محرک و گرداننده تشکیل می شوند. موتور های محرک نقاله گاهی بصورت گیربکس دار Geared motor و برخی از نوع موتور های الکتریکی درام دار استفاده می شوند. در این ساختار رولر ها و خم کننده ها بر روی فریم نقاله که از یک بدنه fuselage اغلب از جنس استیل هستند فیکس می شوند. زاویه و نحوه قرار گیری و حرکت تسمه نوار نقاله سیمان به یکی از شکل های زیر می باشد.

زاویه قرارگیری تسمه نقاله سیمان

از نظر عددی تسمه نقاله سیمان در عرض های استاندارد مختلف که عبارتند از 500mm, 650mm, 800mm, 1000mm, 1200mm و در نهایت 1400mm تولید می شوند. سرعت حرکت تسمه نقاله سیمان بر حسب سایز متفاوت می باشد که در کمترین میزان از 0.8-2.5 m/s متر بر ثانیه برای عرض 500 میلیمتر شروع شده و برای سایز های بالاتر افزایش، در سایز 1200 بین 1 الی 4 m/s متر بر ثانیه می باشد. مشخصات حرارتی و سایشی این سری از تسمه های صنعتی بسته به ترکیبات شیمیایی متفاوت می باشد اما با توجه به استفاده از ترکیبات پلی اورتان در اغلب تسمه های نقاله صنایع سیمان حتی در ترکیبات ضعیف تر نیز نیاز های این صنعت بر طرف خواهند شد.

انواع سیمان انتقالی با تسمه نقاله

از تسمه نقاله سیمان در انتقال ترکیبات و شکل های مختلفی از این ماده در شکل پودر سنگ، مخلوط تر به شکل بتن تر و بتن خشک استفاده می شود. شاید چالشی ترین حالت انتقال برای بتن باشد چرا که پودر سیمان با حداقل میزان سایش و ترکیب شیمیایی، سنگ های آهک و سیمان با واکنش پذیری نا چیز و سایش محدود به سبب سایز و وزن پایین تری هستند. این در حالی است که بکارگیری تسمه نوار نقاله سیمان برای انتقال بتن تر در حالت مخلوط که در بتن ریزی بکار گرفته می شود به سبب چسبندگی سطحی مخلوط وواکنش پذیری سبب کاهش طول عمر تسمه نقاله خواهد شد. به همین ترتیب انتقال بلوک های بتنی به سبب وزن بالا و سایش بالایی که ایجاد می کنند نیز چالشی بزرگ برای تسمه محسوب می شود.

انتقال انواع سیمان پرتلند Portland Cement(OPC)، سیمان آسفالت Asphalt Cement، سیمان مورتار Mortar Cement و سیمان به شکل بتن با انواع مختلفی تسمه های نقالهدر عرض های مختلف تا 140 سانتی متر صورت می پذیرد.

تسمه نقاله آجدار صنایع سیمان  پلی یورتان

تسمه نقاله آجدار صنایع سیمان
پلی یورتان
تسمه نقاله مقاوم در برابر UV صنایع سیمان  پلی یورتان

تسمه نقاله مقاوم در برابر UV صنایع سیمان
پلی یورتان


خرید و سفارش تسمه نقاله سیمان از فروشگاه رول پارس

تسمه نوار نقاله سیمان در دسته تسمه های معدنی قرار داشته و بدین معناست که اغلب با سقوط و سایش در رده بالایی روبرو می باشد. مهندسین فروشگاه رول پارس آماده ارائه مشاوره خرید تسمه نقاله سیمان با بالاترین کیفیت و طول عمر به شما مشتریان گرامی هستند. با این وجود اطلاعات فنی کاملی از تسمه شامل طول اتصال، عرض تسمه، ضخامت و نوع عاج های سطحی که اغلب با توجه به استفاده از تسمه نقاله صنایع سیمان برای الواتور کردن و حمل سنگ های سیمان و آهک بر روی سطوح شیب دار استفاده می شود صورت می پذیرد.

هر چند در اغلب موارد ترکیبات پلیمری یکسان از جنس پلی یورتان PU در تولید تسمه نقاله سیمان مورد استفاده قرار می گیرد با این وجود بکارگیری درصدی از افزودنی ها در جهت افزایش چقرمگی ترکیبات پلیمری سبب ایجاد تفاوت بسیار محسوس در کیفیت تسمه نقاله سیمان با برند های متنوع می شود. علاوه بر این این ترکیبات و افزودنی های پلیمری هستند که مقاومت سایشی تسمه نقاله سیمان در تماس با رولر ها که اغلب در زیر لبه های بیرونی تسمه برای ایجاد یک قوس و ممانعت از سقوط سنگ سیمان استفاده می شود را پدید می آورند.

خرید تسمه نقاله سیمان در رول پارس هم از برند های چینی و هم از برند های اروپایی میسر بوده و با توجه به بودجه شما و پس از مشاوره رایگان با مهندسین این گروه صورت می پذیرد.TEL : tel:09123691065
09126482568
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollpars Group