TEL: 09124633354
لوگوی رول پارس

Polycord belt

Ceramic polycord belt  تسمه پلی کرد

Polycord-belt

Ceramic polycord belt
تسمه پلی کرد
Ceramic polycord belt
تسمه پلی کرد

Available
String weaving poly cord belt  تسمه پلی کرد

Polycord-belt

String weaving poly cord belt
تسمه پلی کرد
String weaving poly cord belt
تسمه پلی کرد

Available


نقش سطح مقطع تسمه پلی کرد بر مشخصات فنی

سطح مقطع برش تسمه های صنعتی یکی از فاکتور های بسیار تاثیر گذار بر روی خواص مکانیکی آنها می باشد. از آنجایی که تسمه پلی کرد دارای سطح مقطع برش به شکل گرد می باشد در واقع عدم وجود لبه های نیز سایش سطحی که به سبب تمرکز تنش در لبه های زاویه دار اتفاق می افتد را تجربه نمی کند که از مزایای مثبت این سطح مقطع محسوب می شود. این شکل هندسی خاص ثانیه این قابلیت را برای تسمه پلی کرد بوجود می آورد که در برابر اعمال تنش خمشی در هر جهت قابلیت یکسانی داشته و فشردگی در بافت تسمه صنعتی اتافق نیافتد. از همین روست که در ماشین آلات صنعتی که با چند خمش تحت زاویه ها و جهات مختلف روبرو هستند از تسمه پلی کرد در اتصالات استفاده می کنند.

با وجود مزایایی که قید شد سطح مقطع دایره ای شکل تسمه پلی کرد معایبی را نیز به همراه دارد. بسته به کاربری که از این تسمه ها برای انتقال قدرت استفاده شود و یا بعنوان کانوایر شکل هندسی تسمه پلی کرد می تواند خواص مختلفی را داشته باشد. در انتقال نیرو سطح مقطع گرد مقاومت کششی کمتر را نسبت به تسمه های تخت و افزایش طول بیشتر را به همراه دارد که از معایب کاربری در اتصالات محسوب می شود. به هر حال در میان طراحی های مختلف تسمه به شکل تخت، وی بلت شیار دار و بدون شیار طراحی تسمه پلی کرد بسیار خاص بوده که انتخاب آن در اتصالات می بایست با مطالعه و دقت بالاتری صورت پذیرد.

جدول ابعاد و استاندارد های تسمه پلی کرد گرد

تسمه های پلی کرد اغلب در قطر بیرونی از 2 الی 15 میلیمتر با مقاومت بالایی در برابر hydrolysis تولید می شوند. این تسمه های صنعتی که از جنس الاستومتر های پلی یورتان تولید می شوند در تماس با آب، روغن، گریس و بنزین بر حسب تکنولوژی و برند تولید کننده مقاومت متفاوتی از خود نشان می دهند.برخی از برند ها سطح بیرونی پروفیل دایره ای شکل تسمه پلی کرد را بصورت کامل صاف و برخی دیگر این سطح را با سطحی زبر بصورت دانه های ریز سطحی تولید می کنند. در زیر جدول استاندارد ها و مشخصات تسمه پلی کرد بر حسب سایز، تنسایل و قطر بیرونی پولی که تسمه بر روی آن گردش می کند مشخص شده است.

تنسایلحداقل قطر پولیقطر تسمه پلی کرد
6202
13303
22404
35505
50606
70707
14010010
2012012
31515015

از مشخصات فنی دیگری که در مورد تسمه های پلی کرد می توان قید کرد وزن بر واحد متر می باشد که برای سایز های 4، 5 و 6 میلیمتر که پر کاربرد ترین آنها می باشد به ترتیب مقدار 0.015 ، 0.024 و 0.034 بر حسب کیلوگرم متر را دارد. اغلب تسمه های پلی کرد برای عملکرد در محدوده دمایی -20 الی 50 درجه سانتی گراد تولید شده اند.TEL : 09124633354
Email: info [at] rollpars [dot] com

© Copy right 2022 | All ights Reserved | Rollpars Group